
Ядерна політика та нерозповсюдження зброї масового знищення 2 маг. ЗПНБ
3 кредити
лекції-18 годин - 9 лекцій
практичні 12 год- 6 практичних занять
іспит
Мета дисципліни – забезпечити особистісний і професійний
розвиток магістра та спрямувати студента на набуття необхідних теоретичних,
методичних та методологічних знань і практичних навичок їх застосування у
виконанні висококваліфікованої аналітичної, організаційної, дослідницької та
викладацької роботи в галузі міжнародних відносин та зовнішньополітичної
діяльності. В її предметному полі на базі раніше отриманих студентами знань та
вмінь відбувається ознайомлення з історичними проблемами в галузі
розробки ядерної зброї провідними ядерними державами, розробкою та
вдосконаленням режиму нерозповсюдження ЗМЗ, вивчення проблем та викликів у
галузі нерозповсюдження ЗМЗ та шляхів
їх подолання, вивчення існуючих режимів нерозповсюдження та їх місця у сучасних
міжнародних відносинах. Дисципліна орієнтована на набуття студентами необхідних теоретичних, методичних та методологічних
знань і практичних навичок їх застосування в оцінці ролі та місця
найвпливовіших акторів міжнародних відносин, вироблення системного бачення
особливостей впливу ядерних держав на глобальному та регіональному рівнях;
знання інструментів та режимів нерозповсюдження ЗМЗ, їх впливу на сучасні
міжнародні відносини, вміння викласти проблему і підходи до її рішення в різних
видах документів, а також представляти
їх у доповідях і науково-практичних
дискусіях.

Зовнішня політика країн Азії (4 МВ)
7 семестр - 5 кредитів
Лекції: 40 годин /20 занять
Семінари : 12 години / 6 занять
Форма контролю - залік

Ядерна політика та нерозповсюдження зброї масового знищення 2 маг. МВ
1. Мета дисципліни – забезпечити особистісний і професійний розвиток магістра та спрямувати студента на набуття необхідних теоретичних, методичних та методологічних знань і практичних навичок їх застосування у виконанні висококваліфікованої аналітичної, організаційної, дослідницької та викладацької роботи в галузі міжнародних відносин та зовнішньополітичної діяльності. В її предметному полі на базі раніше отриманих студентами знань та вмінь відбувається ознайомлення з історичними проблемами в галузі розробки ядерної зброї провідними ядерними державами, розробкою та вдосконаленням режиму нерозповсюдження ЗМЗ, вивчення проблем та викликів у галузі нерозповсюдження ЗМЗ та шляхів їх подолання, вивчення існуючих режимів нерозповсюдження та їх місця у сучасних міжнародних відносинах. Дисципліна орієнтована на набуття студентами необхідних теоретичних, методичних та методологічних знань і практичних навичок їх застосування в оцінці ролі та місця найвпливовіших акторів міжнародних відносин, вироблення системного бачення особливостей впливу ядерних держав на глобальному та регіональному рівнях; знання інструментів та режимів нерозповсюдження ЗМЗ, їх впливу на сучасні міжнародні відносини, вміння викласти проблему і підходи до її рішення в різних видах документів, а також представляти їх у доповідях і науково-практичних дискусіях.
2. Попередні вимоги до опанування або вибору навчальної дисципліни:
1) успішне опанування дисциплін «Міжнародні відносини та світова політика», «Теорія міжнародних відносин», «Міжнародні організації», «Енергетичні та екологічні проблеми в міжнародних відносинах», «Основи національної та міжнародної безпеки»;
2) знання теоретичних основ політології, історичних передумов формування зовнішньої політики держав світу та сучасних міжнародних політичних процесів.
3. Анотація навчальної дисципліни: дисципліна зорієнтована на здобуття студентом знань про причини та мотивацію створення зброї масового знищення, історію програм ЗМЗ різних країн, договори та угоди в галузі нерозповсюдження ЗМЗ, режими нерозповсюдження та інструменти їх підтримання, нові проблеми та виклики у галузі нерозповсюдження ЗМЗ та їх вплив на регіональну та глобальну безпеку, а також професійних навичок аналітичної роботи з міжнародної проблематики.
4. Завдання (навчальні цілі): поглибити знання студентів про роль та місце зброї масового знищення у стані регіональної та глобальної безпеки, мотивацію створення ЗМЗ та важливість договорів, угод та інституцій, призначених попереджати розповсюдження; удосконалити вміння застосовувати існуючі теоретичні знання та накопичений фактологічний матеріал в ході аналізу як зовнішньої політики окремих держав, так і міжнародної політики в цілому; розвивати навички аналізу причин, динаміки розвитку загроз розповсюдження ядерної зброї а також режимів нерозповсюдження, впливу ядерного чинника на міжнародні відносини та динаміку регіональних та глобальних конфліктів, використовувати можливості режимів нерозповсюдження для зовнішньої політики.
Загальний обсяг 120 год.
Лекцій – 32 год.
Семінари 14 год.
Самостійна робота - 96 год.